جراحی زیبایی پلک

در عمل بلفاروپلاستی، پوست٬ عضله و چربی اضافی در پلک بالا و پایین برداشته می شوند. نتیجه میتواند یک ظاهر شاداب و جوانتر در ناحیه دور چشم باشد. در بعضی موارد ممکن است جراح توصیه به انجام عمل لیفت ابرو یا جوانسازی پوست اطراف چشم با لیزر یا پیلینگ برای بهبود چین وچروکهای ظریف نماید. در جراحی پلاستیک پلک فوقانی برشها معمولاً بر روی خطوط و چین های طبیعی پلک داده شده و بخیه ها با ظرافت بسیار زیادی زده می شوند تا قابلیت دید محل جراحی حداقل باشد. در پلک تحتانی برش در محل نامشهودی در زیر مژه ها داده میشود.گاهی برش پلک تحتانی از داخل پلک می باشد و هیچ برشی روی پوست لازم نیست.

معمولاً برای عمل جراحی پلک ها بیهوشی عمومی لازم نیست و بی حسی موضعی همراه با تجویز داروهای آرام بخش زیر نظر متخصص بیهوشی کافی میباشد. بعد از عمل چشمها بسته نمی شوند فقط گاهی پانسمان کوچکی روی محل برش پلک فوقانی گذاشته می شود.بخیه ها معمولاً بعد از٣-٥ روز کشیده می شوند.

نتیجه نهایی جراحی پلاستیک پلک در طی چندین هفته ظاهر می شود اما ممکن است برای بهبودی کامل خطوط برش جراحی نیاز به یکسال زمان باشد. گرچه نتایج جراحی زیبایی پلک ها در موارد خاصی دائمی هستند٬ روند پیرشدن قطع نمی شود. محافظت در مقابل نور خورشید به حفظ نتایج کمک می کند.

دو عمل شایعی که همراه جراحی زیبایی پلک بالا انجام میشوند لیفت ابرو و قطع عضلات مربوط به اخم هستند. در مواردی که ابرو ها بخصوص در قسمت خارجی دچار افتادگی هستند عمل لیفت ابرو با ثابت کردن ابرو در قسمت مناسب از طریق همان برش جراحی پلک انجام می شود که به آن Browpexy میگویند. در مواردی هم که به علت قوی بودن عضلات مربوط به اخم کردن٬ خطوط عمودی بین دو ابرو در حال عمیق شدن هستند می توان بجای استفاده مکرراز بوتاکس ازطریق همان برش جراحی پلک این عضلات را قطع نمود تا ز بدترشدن وضعیت ذکر شده جلوگیری بعمل آید.

یکی دیگر از اعمال جراحی پلک که معمولاً در پلک پایین انجام می شود٬ جابجاکردن چربیهای زیر چشم است بطوری که چربیهایی که موجب پف آلودگی پلک تحتانی می باشند را تغییر محل داده و در ناحیه گوشه داخلی پلک تحتانی که فرورفته است جایگزین می نماییم و به این وسیله علا وه بر ایجاد تعادل در ناحیه پلک تحتانی موجب رفع ظاهر خسته چشم می شویم.

tmpآنچه در مورد جراحی پلک نمیدانستید!

آنچه در مورد جراحی پلک نمیدانستید!

• اگر فاصله مردمک تا لبه پلک بالا (MRDI) کمتر از 2.5 میلی متر باشد، پتوز وجود دارد.(margin reflex distance)
• از مژه ها تا لبه تحتانی ابرو ( (VSD اگر بیشتر از 20 میلی متر باشد نشانه dermatochalasis است. اگر این فاصله حدود20 با پری قابل توجه پلک بالا باشد به احتمال زیاد،علت، افتادگی ابروست.(vertical skin distance)

بیشتر بدانید
جراحی زیبایی پلک

مطالب مرتبط با جراحی زیبایی پلک در وبلاگ

بیشتر بدانید
جراحی زیبایی پلک

مشاوره های مربوط به جراحی زیبایی پلک

بیشتر بدانید